Online Yara Bakım ve Tedavi

Online Yara Bakım ve Tedavi

Online Yara Bakım ve Tedavi

Ülkemizde ve tüm dünyada yaşlı nüfus hızla artmaktadır. Kronik hastalıklara çözüm bulunması yaşam süresini uzatmıştır. Ancak yaşam süresinin uzamış olmasına bağlı başka sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. Alzehimer, felç, beyin kanaması vb. gibi her hangi bir sağlık sorunu ile yatağa bağımlılık artmaktadır. Bunun sonucunda hastalarda bası ( yatak) yaraları sorunu ile karşılaşmaktayız.

Yatağa bağımlı hastalarda pek çok bakım sorunları ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bir de yatak içinde hareket edememe ve ayağa kalkıp yürüyememeye bağlı, özellikle kemik çıkıntıları üzerindeki dokulara oluşan basınç sonucunda yaralar oluşmaktadır. Buna basınç (yatak) yaraları adı verilir.

Yatağa bağımlı hastalarda, yara oluşmadan önce önlem almak, koruyucu bakım yapmak çok kolay, ucuz ve acısız bir uygulamadır. Fakat yara açıldıktan sonra çok daha zor ve pahalı bazı bakım ve tedavi girişimleri gerektirmektedir.

Evde yatağa bağımlı hastalarımızın evinde yara bakım ve tedavi hizmetini yapmak çok kıymetli bir Evde sağlık hizmetidir.

Ancak bazan şehir merkezine uzakta yaşayan hastalarımızın Evde profesyonel yara bakım ve tedavi hizmetine ulaşmaları mümkün olamamaktadır. Bu durumda olan hastalarımızın ve bakımı ile ilgilenen kişilerin bası ( yatak ) yarası sorunları ile yalnız kalmaktadır.

Dijital hizmetler artık hayatımızın her aşamasına girmiştir. Biz de yara bakım ve tedavi ekibi olarak yatağa bağımlı olmaya bağlı oluşan yatak yaraları, diyabetik ayak, varis yaraları , yanık ve akut ameliyat yaraları, Stoma ( Kolostomi- İleostomi- Ürostomi) gibi uzmanlık alanımız olan konularda dijital ortamda ( Whats App görüntülü, Facebook görüntülü, video çekimi , resim vb gibi)eğitim, danışmanlık, bakım ve tedavi hizmetleri vermekteyiz.

Biz bu amaçla tele – yara bakım ve tedavi hizmetlerini uygulamaya koymuş bulunuyoruz.

Yara sorunlarınızı bizimle paylaşmak için  bu linkten randevu alabilirsiniz.

Yara Bakım Hemşiresi Uzm. Halime Aydın

İlgili Profiller

Kategori