Ümran ACAR

Ümran ACAR

Uzman Psikolog
Randevu Al
Şimdi Ara
Görüntüleme (33)
Danışan (0)

Hakkımda

Psikolog, Ümran Acar  Yakın Doğu  Üniversitesi’nde (2007-2012) Psikoloji lisans diplomasını almaya hak kazanmıştır. 
İletişim alanında eğitim koordinatörü Emre Baştürk'den iletişimde dil ve diksiyon dersleri almıştır.
Lisans yıllarında "Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı" konulu tez çalışması yapmıştır. Lisans yıllarında sivil toplum projeleri ve öğrenci klüpleri konusunda koordinatörlük çalışmaları yapmıştır. 
Lisans eğitimi boyunca alana yönelik teorik birikimini arttırmak ve pratik deneyimler edinebilmek için çeşitli stajlar yapmıştır. Zorunlu stajlarını  Samsun İlkadım ve Minik Adımlar kreşlerinde yapmıştır. Gönüllü stajında da Edremit Sarıkız Psikoteknik Merkezi, Güre Göksel Yaşlı Yaşam Merkezinde gözlem ve pratik imkanı bulmuştur.
2008-2012 yılları arasında Ulusal Psikoloji Öğrencileri  Kongresine katılmıştır. Lisans eğitimi seçmeli ders kapsamında Söylem Analizi, Spor Psikolojisi, Eğitim Psikolojisi  derslerini başarıyla tamamlamıştır.
Çocuk ve Ergen Polikniklerinde gözlemleme imkanı bulmuştur. 

Lisans eğitimini İngilizce tamamlamış olup ileri Düzey İngilizce bilmektedir. Lisans eğitiminden sonra da  BDT eğitimini tamamlamıştır.
İstanbul Psikoloji Enstitüsü tarafından düzenlenen Çocuk ve Ergen Testleri eğitimine katılmış olup,  EK-1 ‘ de yer alan testleri uygulama yetkisine sahiptir. 
İstanbul Psikoloji Enstitüsü' nden almış olduğu WISC-R Zeka Testi uygulayıcı sertifikasına sahiptir.
Davranış Bilimleri Enstitüsü kurucusu Emre Konuk ve Eğitmen Asena Yurtsever’den EMDR I. Düzey Temel Eğitimini almış bulunmaktadır.
2013-2014 yılları arasında Küçükkuyu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Müdür Psikolog olarak görev yapmış olup engellilerin farkındalığıyla alakalı sosyal  çalışmaları bir çok gazetede yer almıştır. Küçükkuyu Hamiyet Feridun Sözen Çocuk Esirgeme Kurumu' nda ki çocukları gözlemleme imkanı bulup uygun gördüğü çocuklarla çalışma fırsatı bulmuştur. 
2016-2019 yılları arasında Burhaniye Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi' nde Psikolog olarak çalışmış olup bir çok projenin içinde bulunmuştur. Projeleri arasında Yalnız Değilsiniz, Minik Eller. Evlilik Okulu projesiyle bir çok  evliliği gözlemleme imkanı bulup ailelere Çift Terapisi uygulamıştır. 2017 yılında Burhaniye bölgesinde tüm anaokullarına Metropolitan Testi uygulamıştır.
Körfez Güvenlik ve çeşitli dershanelerde Etkili İletişim Eğitmenliği yapmıştır.
2019 yılından itibaren Gamzelerim Özel Eğitim Merkezin' de Kurum Psikoloğu olarak çalışıp danışanlarını almaya devam etmektedir.

 

İlgi Alanları

 • Bulimia Nervoza
 • Çocuk - Ergen Psikolojisi
 • Çocuk Danışmanlığı
 • Çocuk Ergen Yetişkin Psikolojisi
 • Dikkat Eksikliği

 • Eğitimler

 • Yakın Doğu Üniversitesi
 • Diller

 • Türkçe
 • İngilizce
 • Değerlendirmeler

  Randevu Takvimi