Vakum Terapi

Vakum Terapi Nedir?

Vakum terapi geleneksel bardak çekme işleminin günümüzde ki teknolojik karşılığıdır. Tek farkla o da vakum terapinin daha ziyade estetik kaygılara cevap vermek amacıyla geliştirilmesidir.

Vakum Terapinin Amacı Nedir?

Vakum Terapi uygulamalarının amacı öncelikle vücudu sıkılaştırmak, sarkık bölgeleri dirileştirmek, metabolizmayı hızlandırmak lokal olarak yağların biriktiği bölgeleri toparlamak, cildin dokusunu iyileştirmek ve uygulanan basınçla vücudun biçimlendirilmesine katkıda bulunmaktır.

Popo düşüklüğü, basen çıkıntısı, bel kalınlığı, bacak içi gevşeklikleri ve karında sarkmalar için önerilen bu programlar haftada iki veya üç kez, kişinin ihtiyacına göre 10-15 seans uygulanabilir.

Vakum Terapi ile Selülit Tedavisi

Kadınlarda hormonların kontrolünde olan selülit genetik farklılıklardan ötürü çeşitli derecelerde ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle kilo probleminden bağımsız olarak kişiden kişiye farklılık gösterir. Zayıf kimselerde görülmemesi yada kilolu kişilerde çok görülmesi kural değildir.

Cilt altında düzensiz yerleşmiş yağ dokularını Vakum terapi aleti ile vakumlayarak mobilize etmek ve silindir başlığı sayesinde dolaşımı düzenleyerek (lenf direnaj) atılımını kolaylaştırmak mümkündür. Bu teknikle yağ alınmaz ancak yapışan dokunun neden olduğu dalgalı görüntü azalır.

Günlük egzersizlerimizle kaslar çalıştırılarak çevrelerindeki yağ dokusu enerji olarak kullanılır ve vücuttan atılır, oysa selülitli doku egzersizle kolaylıkla kaybolmaz. Bunun için en ideal çözüm masaj ve vakum etkisi bir arada olan vakum terapi aletidir.

Vakum Terapinin Kullanım Amaçları

Estetik amaçlı.

Kontürleri düzgünleştirmek (selüliti olan zayıf kadınlar), gevşeyen ciltleri toparlamak ve plastik cerrahi sonrası (liposuction)lenf direnajını arttırmak için, ödem çözülmesini kolaylaştırmak, lokalize yağ birikiminde incelme sağlamak için.

Vücut kontürlerinin yeniden kazandırılması, gevşek cildin gerilmesi, cilt bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılan farklı program ve başlıklarla etkili çözümler sunacaktır.

Vakum Terapideki Terapistler
İlgili Terapistler

Terapi