Tricho Terapi

Trikoloji Nedir?

Trikoloji, saç ve saç derisi ile ilgili sorunların araştırılması, tanımlanması ve iyileştirilmesi hedefli yapılan tüm bilimsel çalışma, teknoloji, medikal tedavi ve kozmetik bakım yöntemlerini içeren bilimsel yöntemler bütünüdür.

Yunanca “saç” anlamına gelen “trichos” kelimesinden türetilen, ilk defa 1860’lı yıllarda kullanılmaya başlanan “Trikoloji” kelimesi günümüzde saç bilimini tanımlamak için kullanılmaktadır.

Trikoloji, saç ve saç derisi ile ilgili sorunların araştırılması, tanımlanması ve iyileştirilmesi hedefli yapılan tüm bilimsel çalışma, teknoloji, saç yapılandırma yöntemleri ve kozmetik bakım yöntemlerini içeren bilimsel yöntemler bütünüdür.

Trikolojik Danışmanlık kavramı, Londra’da 1902 yılında The Institute of Trichologists birliğinin kuruluşu ile “Saç Sağlığı Koçu/Danışmanı” yetiştirmek hedefli eğitimler vermesi ile başlamıştır. Günümüzde İngiltere’de, Amerika’da, Kanada’da, Hindistan’da, Uzakdoğu Asya’da ve Avustralya’da çeşitli birlikler altında bu konuda sertifikalı eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerden, farklı uzmanlık dallarında görev yapan sağlık çalışanları, hekimler, dermatologlar, medikal estetik uzmanları, Saç Ekimi’nde uzmanlaşmış genel cerrahlar, Kozmetik sektörü çalışanları ve Kuaförler de faydalanmaktadır.

“Trikolog” lisansı almış uzmanlar “bireysel danışmanlık hizmeti“ verebildikleri gibi bazı ülkelerde hastanelerin Trikoloji bölümlerinde medikal tedavileri desteklemek hedefli planlanan kozmetik ve terapik uygulamalarda hekimlerle beraber çalışabilmektedir.

Tricho Therapy Nasıl Uygulanır?

Trichotherapy, saç ve saç derisi problemlerini doğru şekilde değerlendirebilmek, saç büyümesini iyileştirmek, saç ve saç derisine fayda sağlayacak saç bakım programını ve yaşam tarzı değişikliklerini önerebilmek amacıyla öncelikle ‘’Saç Analizi’’ yaparak ilerler.

Yaklaşık 1 saat süren, Trichotherapy 4 Aşamalı Saç Analizi’nin ardından size özel belirlenen saç bakım programı, belirli bir saç ve saç derisi sorununu gidermek amacıyla planlandığı gibi saç derisini tazeleyerek saçınızı kökten uca onarmayı hedefler.

Tricho Therapy Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

Pharma Hermetic Serum ve losyon uygulamaları:

Saç derisine  uygulanan topikal serum, losyon ve spreyler, saç dökülmesi  ve saç sorunlarının giderilmesinde haricen uygulanır.

Derma roller uygulaması:

Dermaroller, mikro iğneleriyle ciltte minik delikler oluşturan, titanyum iğneli plastik bir alettir. Mikro iğneler, saç derisinde kontrollü hasarlanma oluşturarak, kullanılan topikal ürünlerin etkisinin artmasına yardımcı olur. Bu nedenle saç dökülmesi uygulamalarında destekleyici bir yöntem olarak tercih edilebilmektedir.

Saç lazer uygulaması:

Saç Lazeri, saç büyümesini teşvik etmek amacıyla saç folikülündeki hücrelerin aktive edilmesine yardımcı olur. Bu uygulamada lazerin amacı, epidermisi geçerek saç folikülündeki hücreleri uyarmak ve saç büyümesini teşvik etmektir. Saç Lazeri, en güvenli ve yardımcı yöntemlerden biridir.

Saç buhar uygulaması:

Buhar işlemi, saç derisindeki gözenekleri açarak topikal ürünün emilimini arttırır. Saçın dış kapaklarını açarak, saç bakım ürününün saç gövdesine derinlemesine nüfuz etmesine ve hasar görmüş saçların onarılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda Buhar işlemi saçların nemini korumasına, saçın yumuşaklığının arttırılmasına destek olur.

Tricho Terapideki Terapistler

Terapi