Theta Terapi

Theta Terapi Nedir?

Kişilerin yaşamlarındaki kısır döngülerini veya kronik hastalıklarındaki çatışmaları çözmek, kişisel farkındalık oluşturmak ve sonraki nesillere negatif epi genetik aktarımları pozitif yönde değiştirmeyi hedefleyen bir bilinçaltı terapi yöntemidir

Theta Terapi beynin theta frekansını kullanarak kişilerin bilinçaltı olumsuz kayıtlarını dönüştürür. Ve uygulama sırasında kişi her şeyi duyar ve her şeyin farkındadır. Her uygulama için kişiden izin alınır. Hedef kişinin kök inancına ulaşmaktır.

Beyin 4 farklı frekansta çalışır:

Beta frekansı(13-30 Hz):Bilinçli halimizle gün içerisinde yaydığımız frekanstır

Alfa frekansı(8-12 Hz):Uykuya geçiş, meditatif haldeyken yaydığımız frekanstır. Alfa frekansı da bilinçaltına etki eder ve bu frekansta 21 günlük olumlamaların tekrarı esastır.

Delta frekansı(0.1-4 Hz): Derin uykuda olduğumuz, dışarıya tamamen kendimizi kapatıp bedende rejenerasyonun olduğu frekanstır

Theta frekansı(4-8 Hz):derin uykuya geçmeden önce theta frekansındayız. Bu frekans bilinç altımızın yaydığı frekanstır. Çocuklar ise ilk 6 yıl theta frekansındalardır. Beyin theta frekansına geçtiğinde duyduğumuz her şeyi çok çabuk kaydeder. Bu yüzdendir ki çocukların yanında konuştuklarımıza, ağzımızdan çıkan her şeye dikkat etmeliyiz.

Ruh, zihin ve bedeni birbirinden bağımsız düşünemeyiz. Sağlıklı besleniyor sürekli spor yapıyor olabilirsiniz ama ruhunuz kırgınsa, derin öfke ,korku ve kaygılarınız varsa hastalık kaçınılmaz olabilir. Tüm kainat denge üzerine kuruludur. Kainattan bir yansıma olan insan da denge içerisinde olmalıdır.

Bazen kişiler yaşadıkları zorluklardan dolayı kurban rolüne girer ve adeta dramı kaderi olarak görür ve bunun kazancı olarak da hayatının sorumluluğunu almaktan kaçınır. Ya kendini suçlar ya da etrafındakilerini suçlar. Çözümle ilgili bir eyleme geçmez. Hayatının düzelmesi için çevrenin değişmesi ,düzelmesi gerektiğine inanır ve böylece sorumluluk almak zorunda kalmaz. Artık tamamen bir kısır döngü içerisindedir.

Hangi frekanstaysak o frekansı çekeriz hayatımıza… Hayatımıza giren kişiler, olaylar, hastalıklar bizim tekamülümüz içindir. Öğrenmemiz gereken erdemler ya da atalarımızın öğrenemediklerini tamamlamak üzere yaşarız hayatı.

Nasıl ki insan bebek olarak doğar emekleme yürüme konuşma merhalelerinden geçerek yetişkinliğe sonrasında yaşlılığa ulaşır ruhumuzda aynı bebek gibi birçok merhalelerden geçerek olgunlaşma yoluna girer.

Tekamül dediğimiz olgunlaşma yolculuğunda Theta Terapiden yararlanmak mümkün.

Theta Terapideki Terapistler
İlgili Terapistler

Terapi