Presso Terapi

Pressoterapi Nedir?

Lenf noktalarının basınçlı uyarılarla uyarılarak ayak tabanından göğüslerin altına kadar ki kısma kadar yapılan basınç terapisi adına Pressoterapi adı verilir.

Vücutta bulunan lenfatik ve venöz dolaşımının hızlandırılması konusunda başarılı bir cihaz tedavisi olan basınç masajı ile vücutta damarların arasında birikmiş bulunan sıvıların dışarıya çıkartılması sağlanması adına ortam yaratılması gerçekleştirilir.

Vücudun sıkılaşması konusunda da yine basınçlı masaj ile yardımcı olabilmektedir. Günümüzde ki kullanım alanı ise yoğun olarak ödemin tedavisinde kullanılmasıdır. Bir yandan ağrısız bir yandan da güvenli bir teknik olan bu yolla siz de vücudunuzda şiş hissettiğiniz yerlerinizin düzelmesini sağlar, ayak bileği ödemlerinizden kurtulabilir ya da bacakta ki kilo ve selülit sorunlarınıza estetiksel olarak etki etmesini Pressoterapi ile sağlayabilirsiniz.

Pressoterapi özel bir basınç tedavisi ve bölgesel zayıflama yöntemidir. Lenf drenajı yöntemiyle kan dolaşımını hızlandırır, bölgesel zayıflama ve detoks sağlar.

Pressoterapi Nasıl Uygulanır?

Pressoterapi uygulamasında kullanılan ve vücudumuzu saran bir tür giysi, ayaklarımızdan başlayarak kalça, kollar ve karın bölgesindeki basınç noktalarında, özel bir bilgisayar yardımıyla basınç uygulamaktadır. Giysi içerisinde pressoterapi cihazı olarak bilinen özel bir takım vakum ve pompalar sayesinde cildin altındaki damar ve lenf dolaşımını etkiler. Pressoterapi tedavisinde kullanılan basınç noktaları, kas dokusu, deri altındaki toplar damar ve lenf dolaşımını hızlandıracak şekilde kesintili bir biçimde basınç uygulamaktadır. Tedavi sırasında basınç ilk olarak ayaktan verilmekte ve baldır bacak kalça karın göğüs şeklinde yükselerek devam etmektedir.

Pressoterapinin Faydaları Nelerdir?

Bölgesel zayıflama, kilo verme ve incelme sağlar.

Etkili bir detoks kürüdür. Gençleştirici özelliği vardır.

Kılcal damarlarda ve lenf sistemindeki kan dolaşımını hızlandırarak varis tedavisine destek olur.

Bacak ve basen bölgesinde aşırı kilolardan kaynaklanan su ve yağ toplanmasını tedavi eder.

Bacakları şekillendirerek selülit tedavisi sağlar.

Cildin ve bölgesel kilolar olan kısımların daha fazla oksijen alabilmesini sağlar ve bölgesel metabolizmayı hızlandırır.

Cildin gerginliğini ve canlılığını temin eder.

Pressoterapi Seanları Ne Kadar Sürer Ve Ne Sıklıkta Yapılır?

Ortalama olarak bir seansı 30 dakika sürmektedir. Bölgesel zayıflama için en az 2 ay boyunca haftada bir kez uygulanması gerekmektedir.

Presso Terapideki Terapistler

Terapi