Lito Terapi

Lito Terapi Nedir?

Litoterapi adı Yunanca Lithos (“taş”) ve therapeia (“tedavi”) kelimelerinden türetilmiş bir kavramdır.

Uyum, canlandırma ve denge sağlamak amacıyla kristallerden yararlanmayı ifade bir terapi yöntemidir.

Lito terapi, kristallerle yapılan bir enerji terapisidir: zihin, ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlamak için kristaller kullanılır. Taşlar ve mineraller, fiziksel ve psikolojik stresin giderilmesine yardımcı olabilecek titreşim ve niteliklere sahiptir. Bunlar çakralara yerleştirildiğinde ve ortamda bulunması durumunda bile, yaydıkları piezo elektrikle denge sağlayıcı bir etki yapar.

Kristallerin yaydığı pozitif enerji, sağlık, dengeleme ve yaşama sevinci üzerine doğrudan etki eder. Derin bir rahatlama sağlar. Zihni sakinleştirerek bir denge, huzur ve uyum duygusu sağlar.

Lito Terapi duygusal tıkanıklıkların giderilmesine ve fiziksel, psikolojik ve ruhsal bir düzeyde sakinleşmemize yardımcı olabilir.

Kristaller, enerjisel olarak vücudumuzun ve metabolizmamızın işleyişinde pozitif değişiklikler sağlayabilir. Hem enerjetik etkilerle hem de nano düzeyde mineral eksikliklerini tedarik ederek bünyeyi destekleyen kristaller, binlerce yıllık inanılmaz etkilerini sürdürmeye devam etmektedirler.

Litoterapi Yararları Nelerdir?

Litoterapi, kullanıldığı duruma göre hem enerji verir ve canlandırır hem de sakinleştirebilir. Hastalığa neden olan, enerjimizi boşaltan, durgun ve vücutta biriken gerilimleri, duygusal tıkanmaları ve negatif enerjileri ortadan kaldırmamıza yardımcı olabilir.

Madde enerjinin yoğunlaşmış halidir, biz de enerjiden oluşmuş varlıklarız. Bedenimiz kadar düşüncelerimiz, duygularımız ve hatta inançlarımız da bir enerji formudur. O halde,  enerji alanımızda dengeyi korumak, sağlığımızın temelidir.

Enerji alanındaki dengesizlik, düzensizlik, tıkanıklık ya da fazlalık, zincirleme bir etki göstererek bedende birtakım kimyasal değişiklikleri tetikler.  Bu değişiklikler, çeşitli rahatsızlıkların ortaya çıkmasına yol açabilir.

Farklı mineral ve kristal türlerinin hepsinin farklı frekansları vardır ve varlığımızın farklı alanlarına ışık tutarlar. Bu ışıktan doğru yararlanmak ve yerinde kullanmak için, kristallerin özellikleri bilinmelidir.

Kristallerden değişik şekillerde yararlanarak daha sağlıklı ve dengeli yaşama olanağına kavuşmak mümkün olabilir.

Lito Terapideki Terapistler

Terapi