Kolon Hidroterapi

Kolon Hidroterapi Nedir?

Optimal sağlık için sağlıklı bir bağırsak florası gereklidir. Bu organın önemi, genellikle günlük yaşantımızda görmezden gelinir. Kolonlar görevlerini yerine getirmediğinde, vücut kronik hastalıklar ile sonuçlanan, çok daha düşük bir verimlilikte çalışmaya başlar.

Kolon hidroterapi, ılık su ile kolondaki atık kalıntı, gaz ve mukus salgınlarını atmak için kolonun hassas bir şekilde yıkanmasıdır. Rektal yolla kolonun içine güvenli ve hafif bir şekilde su vererek uygulanır. Bu terapi, vücudun ihtiyaç duyduğu besin maddelerinin daha uzun süre korunmasını sağlar. Ayrıca daha canlı ve hafif hissetmenize yardımcı olur. Bu uygulamayı yaptırmak kolonunun yenilenmesine yardımcı olacaktır. İşlem sırasında kesinlikle hiçbir ilaç veya kimyasal madde kullanılmamaktadır.

Kolon Hidroterapinin Faydaları Nelerdir?

Kalıntıların maddelerin kolondan atılması, zararlı bakterileri tam anlamıyla yok eder. Temiz bir kolon iyi bir sindirim için çok önemlidir. Kolon temizlendiğinde bağışıklık sistemi güçlenir, böylece vücut aşağıdaki gibi çeşitli sağlık koşullarına karşı daha korunaklı hale gelir:

Kabızlık, ishal, irritabl bağırsak, kandida, şişkinlik, gaz, hazımsızlık, alerjiler, cilt problemleri, zayıf tırnak ve saç, anormal vücut kokusu, hoş olmayan nefes, sırt ağrısı, sertlik, artrit, yorgunluk, uykusuzluk, zayıf konsantrasyon ve baş ağrıları.

Kolon Hidroterapinin Uygulandığı Durumlar

Kolon hidroterapi hem koruyucu amaçlı bir arınma uygulaması olarak, hem de bazı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Tek başına kolon hidroterapi arınma için yeterli olamayacağı gibi, kolon hidroterapi olmadan da arınmadan söz edilemez. Kolon hidroterapinin hem bedensel hem de zihinsel düzeyde pek çok yararı vardır. Hiçbir rahatsızlığı olmayan bir kişi, bir arınma uygulaması olarak, aşağıdaki etkilerinden yararlanmak için kolon hidroterapi alabilir:

Özellikle hayvansal, unlu, şekerli ve katkı maddeli ürün ağırlıklı beslenenlerde oluşan ve sindirilemeyen atık birikimlerini temizleyerek kolon fonksiyonlarını restore eder. Böylece bedende toksin birikimini önleyerek önemli bir arınma fonksiyonu gerçekleştirir.

Sindirim sisteminin daha etkili çalışmasını sağlar.

Bedensel ve zihinsel enerjiyi arttırır.

Cildi canlandırır, güzelleştirir.

Konsantrasyonu arttırır.

Vitamin, minerallerin ve esansiyel yağ asitlerinin emilimini arttırır.

Kilo verme programını destekler.

Daha sağlıklı bir uyku sağlar.

İlaç, alkol ve sigara kullananlar için önemli bir arınma ve temizlenme uygulamasıdır.

Kişiye hafiflik, zindelik ve rahatlık hissi vererek iyi hissettirir.

Kolon Hidroterapideki Terapistler

Terapi