Kolajen Terapi

Kolajen Nedir?

Kolajen, vücut dokusunun sağlığını belirleyen en önemli proteindir. Ciltte bulunan proteinin %70-75’ini, toplamda ise vücudun %25-30’unu kolajen oluşturur. Kolajen kaybına uğramış cilt, nemini muhafaza edemez ve kurur. Kırışıklıklar derinleşmeye başlar. Cilt yaşlı bir görünüme bürünür.

Kolajen Terapi Nedir?

Kolajen, esasında tüm ameliyatsız cilt yenileme- gençleştirme uygulamalarının ortak noktasıdır. Tüm cilt gençleştirme uygulamaları kolajen üretimini artırmaya yönelik çalışır. Kolajen aşısı ya da kolajen iğnesi diye tabir edilen heterojen tip1 kolajen enjeksiyonlar cildin alt tabakasına uygulanır. Kolajen üretimini artıran fibroblastların üretimini tetikleyerek cildin onarımını gerçekleştirir. Fibroblastların üretimini tetikleyen bu ekstrasyon, mikropartikül boyutundaki heterojen tip1 kolajenden oluştuğu için alerji riskini ortadan kaldırmaktadır.

Kolajen terapi, insan vücudunun neredeyse tamamında bulunan bir protein olan kolajenin yaş aldıkça azalmasıyla ortaya çıkan elastikiyet kaybını giderme amacıyla uygulanır.

Kolajen Terapi Kullanım Alanları

Cilt onarımı, yenilenmesi ve doğal güzelliğin tekrar kazandırılmasında

El ve bilek üzerindeki kırışıkların açılmasında

Boyun ve dekoltede zamanla oluşan derin izlerin giderilmesinde

Yanak, çene hattı, alın ve göz çevresinde oluşan yer çekimine bağlı düşüklüklerin toparlanmasında

Kolajen Terapideki Terapistler
İlgili Terapistler

Terapi