Hilo Terapi

Hiloterapi Nedir?

Özellikle cerrahi girişimler, yaralanmalar ve kronik hastalıklar sonrasında gelişen şişme, iç kanama, hematom, ödem ve inflamasyonlardan sonra yalnızca iyileşmeyi hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda ağrı şiddetini de azaltır, bu da ihtiyaç duyulan ilaç miktarının belirgin oranda düşmesine yardımcı olabilir.

Hilo Terapinın Çalışma Mekanizması Nasıldır?

Termal etki, distile su ortamı ile oluşturulur.İstenen sıcaklığa, en yakın dereceye hassas bir şekilde özel terapi cihazlarında ayarlanır ve bu düzeyde sabit olarak tutulur. Bu, tıbbi açıdan gerekli sıcaklık tutarlılığının korunmasına yardımcı olur. Herhangi bir sapma olmaksızın saatler veya günler boyunca uygulanabilir. Sistemdeki sensörler ilgili grafikleri sürekli izler ve tutarlılığı devam ettirir. Soğutulmuş su, vücudun çeşitli bölümlerine göre anatomik olarak oluşturulmuş tekli veya çoklu kullanıma yönelik manşonların içinden kapalı bir devre sistemi içinde dolaşır.

Estetik Alanında Hilo Terapi;

Burun ve yüz estetiği ameliyatları sonrasında uygulanmaya başlanan Hiloterapi yöntemi giderek klasik buz uygulamasının yerini almaya başladı. Yüz ve burun estetik ameliyatlarından sonra özellikle gözler çevresinde oluşan şişme ve morarmayı önlemek amacıyla klasik bir yöntem olarak 24 – 48 saat süre ile belirli aralıklarla yüze buz uygulanması yapılmakta, buzun gerekenden fazla soğuk olması ise hem hastaya rahatsızlık vermekte hem de dokulardaki lenf ve kan dolaşımını olumsuz etkileyerek iyileşmeyi geciktirmekteydi. Yakın zamanda geliştirilen Hiloterapi tekniği sayesinde artık hastalar buz uygulamasının olumsuz etkilerine maruz kalmadan, ısı 15 C -20 C arasında sabit tutulmakta ve şiş ve morluklar önemli ölçüde azaltılırken hastalara rahatsızlık verilmemektedir.

Tıbbi Kullanım Alanları

Ortopedi/Travmatoloji

Oral ve Maksillofasyal Cerrahi

Kulak-Burun-Boğaz

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

İmplantoloji

Romatoloji

Onkoloji

Damar Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Dermatoloji

Üroloji

Spor Hekimliği

Acil Tıp

Genel postoperatif yara iyileşmesi

Fizyoterapi / Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Tedavi Alanları:

Ödem

Hematomlar

Ağrının giderilmesi

Burkulma, kas çekilmesi, kas yırtıkları, çıkıklar, tendinit

İnflamatuvar romatizma

El-ayak sendromu

Siyatik

Ateş

Migren

Fonksiyonel rehabilitasyon; örn. Hareketliliğin artırılması veya kasların gevşetilmesi.

Hilo Terapideki Terapistler

Terapi