Derma Terapi

Derma Terapi Nedir?

Derma terapi cilt üzerinde görülen leke, akne ve yara tedavisinde etkili sonuçlar gösterir. Ölü hücreleri yok ederek cildin canlı ve nefes alan bir yapıya kavuşmasını sağlar. Uygulama esnasında cilde verilen maddeler deri altında kolejen yapıyı uyararak cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Geçmişten günümüze kadınlar tarafından tercih edilen gençleşme ve güzelleşme yöntemleri günümüzde teknolojik cihazlar yardımıyla daha profesyonel bir şekilde yapılır. Derma terapi yöntemi kök hücre ekstreleri içerdiği için cildin leke ve aknelerden arındırılması sağladığı gibi ince çizgi ve kırışıklıkları da başarılı bir şekilde giderir.

Kullanılan dermaroller sinerjik bileşenlerden meydana geldiği için cilt yapısını iyileştirmede kullanılır. Bu nedenle derma terapi doku ve hücreleri terapi yaparak cildin onarılmasını sağlar. Cilt problemlerine çözümlemek amacıyla kullanılan bu yöntem uzman kişiler tarafından dermaroller aleti ile yapılır.

Derma Terapi Nasıl Yapılır?

Olumsuz hava koşullarına sürekli maruz kalan cilt zamanla yorgun bir görüntüye sahip olur. Düzenli bakımı yapılmadığı takdirde kurumaya yüz tutar ve beraberinde kırışıklık meydana gelir. Cilt bakımı konusunda son zamanlarda popüler bir şekilde kullanılan derma terapi cildin ölü hücrelerden arındırılarak yenilenmesini sağlar. Derma terapi dermaroller adı verilen özel bir alet yardımı ile yapılır. Bu cihaz cildin üzerinde gezdirilerek derinin üst kısmında deformasyon oluşturur. Alet yardımı ile açılan küçük noktalardan cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino asitler cilt altına gönderilir. Cilt altına gönderilen bu maddeler cilt problemlerini ortadan kaldırır. Cilt uygulamanın ardından nefes alarak rahatlar. Kullanılan özel solüsyon ve kremlerle uygulama tamamlanır.

Derma Terapi Ne işe Yarar?

Cildin rahatlamasını ve nefes almasını sağlayan derma terapi rahatsızlık veren birçok cilt probleminde kullanılır. Cilde yapılan bu yöntem sayesinde cilt üzerinde meydana gelen sivilce ve akneler, yara izleri, cilt çatlakları, kirli gözenekler, pigment dengesizlikleri gibi sorunlar yok edilir. Derma terapi sayesinde cildin kaybetmiş olduğu elastiki yapı yeniden sağlanır. Derma terapi yüzde etkili bir şekilde kullanırken dekolte ve boyun bölgesinde de kullanılır. Son derece güvenilir bir uygulama olan derma terapi hastalara özgü kullanılan dermaroller yardımı ile yapılır.

Derma Terapi Faydaları Nelerdir?

Tüm cilt tiplerinde başarılı bir şekilde kullanılan derma terapi kök hücre ekstreleri içerir. Bu uygulama akne izlerinde, cilt çatlaklarında, yara izlerinde, geniş gözenekli cilt sorunlarını gidermede etkin rol oynuyor. Ağrısız bir uygulama olan dermaroller vücudun birçok bölgesinde kullanılabilir. Dermaroller üzerinde bulunan mikro altın iğneler herhangi bir alerji yapmadan derinin onarılmasını sağlar. Günümüzün en teknolojik ve trend cilt bakım uygulamaları içerisinde yer alan derma terapi cildin elastiki yapısına kavuşmasına yardımcı olur. Ciltte görülen küçük kırışık çizgilerin ortadan kalkmasını sağlayarak cilde daha sıkı bir görünüm verir. Uygulama sırasında ciltte bulunan tüm gözenekler açılır ve cilt nefes alır hale gelir.

Derma Terapi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Derma terapi uygulaması son dönemlerde kadınlar ve erkekler tarafından talep gören bir işlemdir. Özel olarak kullanılan cihazın üzerinde mikro altın iğneler yer alır. Masaj tarzında uygulanan bu yöntem cildin ihtiyacı olan maddeleri deri altına gönderir. Cilt üzerinde yaygın bir kullanım alanına sahip olan derma terapi uygulaması sırasında uygulamanın gerçekleşeceği bölgenin ihtiyacına uygun ürünler kullanılır. Uygulama sayesinde kuru, sarkmış, lekeli ciltler onarılarak yenilenmesi sağlanır.

Derma Terapideki Terapistler

Terapi